Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Sporo odpadów nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu w szczególności o te, które powstają podczas różnego rodzaju prac budowlanych i ogrodowych, generalnych porządków na strychu bądź w piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, elementy stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak jednak go zamówić? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w czasie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, jak również zerwane panele podłogowe i skute płytki ceramiczne.

Kontener – gdzie go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych miastach, takich jak Wrocław czy Kraków, ale również w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera we wskazane miejsce. Pojemnik musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega legalnej utylizacji.