Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście trafione rozwiązanie, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, ale też posiadają sporo innych plusów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie widocznych długo efektów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, które typy są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Współczesne metody implantologii

Obecnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na duże skrócenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne okłady, zaś od razu po operacji – unikać bardzo ciepłych potraw, papierosów i napojów wyskokowych. Istotne jest również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają opuchliznę oraz dyskomfort.

Skuteczna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę życia chorych – z tego względu bardzo ważne okazuje się to, aby wybrać odpowiedniego lekarza. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Dobrze postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi komentarzami wcześniejszych klientów. Jak je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy ważne informacje.