Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Wywóz starych mebli Kraków - usługa na miarę Twoich potrzeb.

Każdy z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z rozmaitych względów. Przeważnie przenosimy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej czy też na strych, by nie zagracały powierzchni domu. Rzecz jednakże w tym, że po kilku miesiącach i te schowki stają się na tyle zagracone, iż zwyczajne ich użytkowanie bywa udręką. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, stanowiących okazję do tego, aby uwolnić się od uzbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy również, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie bądź nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Trzeba zatem mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak łatwo wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, strychu i mieszkania.

Zleć wywóz mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi odpadami

Odpady takie jak stare meble, sprzęt AGD i RTV, połamane panele ścienne lub podłogowe czy fragmenty stolarki okiennej nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na odpady komunalne. Chcąc się od nich uwolnić, możemy skorzystać z trzech rozwiązań. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio dużego auta. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są na ogół raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na zdeponowanie rupieci znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on też o legalny recykling zebranych śmieci. Podmioty wynajmujące kontenery często świadczą także fachową asystę przy opróżnianiu strychu, piwnicy względnie całego domu.

Utylizacja starych mebli – ponowne użycie materiału

Jeśli stare meble będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy zajmującej się się utylizacją zawodowo, nie zostaną spopielone ani porzucone na wysypisku. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu ich podług tworzywa, z którego były wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części są one wytworzone, opiera się z reguły na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do wyrobu kolejnych garderób, łóżek lub półek.

Nasze dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]