Ukrycie nieestetycznych blizn na głowie jest możliwe – o mikropigmentacji blizn

Tutaj otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące maskowania blizny na głowie.

Blizny, które powstały na skórze w reultacie rozmaitych czynników, wielu jednostkom przeszkadzają albo wprowadzają je w kompleksy. O ile zamaskowanie blizn na częściach ciała bez włosów nie jest łatwe, o tyle na brodzie czy głowie problem rozwiąże mikropigmentacja.

Mikropigmentacja medyczna – blizny jakiego rodzaju można tą metodą zamaskować?

Skóra to organ, który wyróżnia się znacznymi zdolnościami regeneracji i zwykle jest w stanie odbudować się także po poważnym urazie. Jednak jej odtworzenie sporadycznie jest doskonałe. Po obrażeniu skóry w miejscu urazu tworzy się zbliznowacenie, które nierzadko nie znika do końca życia. Im poważniejszy uraz, tym większe prawdopodobieństwo, że miejsce to w przyszłości będzie znacznie kontrastować z resztą skóry. Blizny tworzą się w wyniku różnorodnych chorób, uszkodzeń mechanicznych bądź oparzeń, a czasem nawet są efektem braku podjęcia bądź niewłaściwego leczenia zranionych fragmentów skóry. Blizny mogą manifestować się zwłóknieniem wyczuwalnym w dotyku, lecz bywają również wyłącznie odbarwieniem na skórze. Jeżeli w rezultacie obrażeń dojdzie do uszkodzenia mieszków włosów, na tym obszarze nie będą wyrastać później nowe włosy, co w przypadku szram na brodzie bądź na głowie może spowodować u mężczyzn kompleksy na tym tle. W takich sytuacjach można jednak zdecydować się na mikropigmentację medyczną blizn. W ten sposób udaje się zatuszować blizn w obrębie zarostu, na brwiach oraz na głowie, które pojawiły się w rezultacie obrażeń mechanicznych, oparzeń, a także po nieprawidłowo przeprowadzonych transplantacjach włosów metodą STRIP czy FUE.

Mikropigmentacja blizny – czy rezultaty są permanentne?

Zabieg mikropigmentacji można wykonać wyłącznie na zagojonej bliźnie. Przeważnie do ukrycia blizny potrzebny jest pojedynczy zabieg, jednak niektóre blizny wymagają 2 bądź nawet 3 wizyt u linergisty (tak nazywa się specjalista wykonujący mikropigmentację). Należy podkreślić, że zabieg nie odtwarza włosów, lecz przez punktowe wprowadzanie barwnika w płytsze warstwy skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się w zasadzie całkiem niedostrzegalna. Jest to możliwe dlatego, że linergista zawsze idealnie dopasowuje odcień barwnika do koloru włosów klienta poddawanego zabiegowi. W zależności od powierzchni objętej mikropigmentacją blizny, sesja zabiegu trwa od 60 minut do nawet 5 godzin. Barwnik z upływem czasu jest coraz to mniej intensywny aż finalnie zanika, więc aby przywrócić pierwotny efekt niezbędne są okresowe zabiegi w odstępach kilku lat.

Nasze dane teleadresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]