Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Tu uzyskasz fachową pomoc specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj powodem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę ds. finansów na stałe, a ich właściciele nie zawsze umieją starannie pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom usług okaże się zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy specjalistom, zyskamy pewność, że skutkiem możliwych kontroli prowadzonych przez US nie będzie nałożenie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samemu, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy również wspomnieć o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Dziś nie ma już konieczności regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie można kierować się jedynie cenami porad – dziwnie niskie koszty obsługi z reguły oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci mają odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]