Uszczelnianie okien w Warszawie

Uszczelnianie okien – czy taka usługa jest niezbędna?

Odczuwasz chłód wiejący od okna lub też drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, iż potrzebne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo zbudowanych apartamentach, jednakowoż oraz w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i z jakiej przyczyny jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien trafnymi materiałami, by przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według testów przez nieszczelne okna może wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jakkolwiek i na rachunki – dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezmiernie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych przypadkach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać zawodowców od uszczelnienia okien?

Jeśli czujesz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością należy je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, niemniej jednak także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto także zrealizować zawsze w nowym domu lub mieszkaniu (po wybudowaniu lub też odbiorze). Zawodowcy zadbają o to, żeby w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin i zastosują należyte materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]