Wywóz śmieci – jak pozbyć się dużej ilości odpadów?

Odnowienie mieszkania, przebudowa bądź budowa domu, prace w ogrodzie, opróżnianie piwnicy albo strychu – co łączy te, z pozoru kompletnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich pojawiają się spore ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Stare meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, jeżeli nie jesteśmy w stanie przetransportować ich na własną rękę? W takich sytuacjach najrozsądniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferująca go firma usługowa dostarcza do klienta kontener o objętości dobranej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu zalecamy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego typu największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zorganizować transportu śmieci do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także chętnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to również najlepsza metoda na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z parkingów, trawników, dróg wewnętrznych czy boisk.