Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Kliknij w to miejsce, aby zamówić usuwanie wirusów ze strony www

WordPress okazał się w ostatnich latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów oraz stron internetowych tworzonych z jego zastosowaniem liczy się aktualnie w milionach. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, iż strony tworzone na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania strony wirusem, konieczne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa po atakach cyberprzestępców?

Ze witryny internetowej rozsyłane są wiadomości-śmieci? Logowanie jest uniemożliwione? Informacje na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? A może na witrynie widnieją przekierowania do obcych Ci portali? To zaledwie kilka z potencjalnych symptomów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takiej sytuacji niezbędne jest bezzwłoczne działanie w celu znalezienia przyczyn infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony do należytego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa częstokroć przekracza wiedzę ludzi, którzy każdego dnia zajmują się wyłącznie projektowaniem stron oraz sklepów internetowych na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach hakerów należy zlecić profesjonalistom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie infekcji WordPress?

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych prowadzą drobiazgowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Weryfikują kod zainstalowanych na stronie wtyczek i motywów, jak również pliki wp-config oraz htaccess. Podczas czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko powtórnej infekcji. Jeżeli długookresowe zainfekowanie było powodem dodania strony do listy zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć również konieczne czynności w celu wykreślenia jej z takich “czarnych list”. Likwidacja wszystkich efektów zawirusowania nie gwarantuje, że taki przypadek nie przydarzy się w przyszłości, dlatego ważne jest okresowe aktualizowanie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]